Festyn Rodzinny -2022

Festyn Rodzinny nawiązujący do uroczystości ku czci św. Rocha to jedno z ważniejszych wydarzeń w naszej gminie i jednocześnie idealna okazja do integracji lokalnej społeczności. Program rozpoczął się od występów lokalnych wykonawców wśród których nie mogło zabraknąć zespołu ludowego „Bębnowianka” - powstałego w 2011 w sołectwie Bębnów. Dwa wejścia zespołu ludowego dopełnił lubiany wokalista Rafał Sak, a następnie na scenie pojawiły się młodsze wokalistki z CKiAL. Pokaz taneczny zaprezentowały tancerki ze studia tańca POINT w nagrodzonych choreografiach tanecznych.
Oficjalnie „Festyn Rodzinny” rozpoczęliśmy o 17:00 tradycyjnie wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha przywitał zgromadzonych gości i przypomniał początki powstania festynu które rozpoczął ks. Damian Spiżewski jako Festyn ku czci św. Rocha wydarzenie to przyjęło się w naszej gminie i obecnie świętujemy w dniu wolnym od pracy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się samorządowcy z powiatu koneckiego.
Po oficjalnym otwarciu festynu, rozpoczęliśmy V Turniej Sołectw Gminy Gowarczów spośród pięciu konkurencji, aż sześć sołectw zmagało się z zadaniami i kolejny już raz udowadniając swoje umiejętności nie tylko kulinarne, ale również kreatywne. Jury konkursu miało trudne zadanie do zrealizowania i wybrania najlepszej drużyny, po obradach komisja zdecydowała przyznać następujące miejsca:
I miejsce Sołectwo Bernów
II miejsce Sołectwo Giełzów
III miejsce Sołectwo Korytków
wyróżnienie dla
wyróżnienie dla
Sołectwa Bębnów
Sołectwa Ruda Białaczowska
Sołectwa Kamienna Wola
Wśród wielu atrakcji na placu przy Szkole Podstawowej można było zobaczyć stoiska profilaktyczne policji, gdzie dzieci mogły skorzystać z mini miasteczka ruchu drogowego, a dorośli sprawdzić jak ich organizm funkcjonuje po alkoholu używając alkogogli. Stoisko Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Barycz z programem profilaktyki i lubianą przez dzieci loterią, a także PGK w Końskich które przygotowało edukacyjne stoisko z materiałami o segregacji odpadów. Stoiska gastronomiczne, handlowe, bezpłatne Wesołe Miasteczko, jak również przesympatyczne alpaki.
W międzyczasie na scenie pojawił się zespół „Master Team” rozgrzewając publiczność przed wręczaniem nagród, pucharów jak również lokalnych nagród „Wawrzynów” , które w tym roku trafiły do :
WAWRZYN BIZNESU dla Pani Jolanty Juszyńskiej – prowadzącej piękne miejsce w naszej gminie jakim jest malowniczy „Dworek Cykada”.
WAWRZYN SPECJALNY dla Pana Tomasza Wiktorowicza dla wyróżniającej się działalnością o charakterze rolno-rybackim "Polna Rzeka" w gminie i miejscowości Gowarczów.
WAWRZYN SPORTOWCA dla Zuzanny Sarby za szczególne osiągnięcia w tańcu / salsa - podążając za swoimi marzeniami i sumiennie trenując osiąga sukcesy na Mistrzostwach Polski jak również na Mistrzostwach Europy zdobywając podium.
Zostały również przyznane dwa WYRÓŻNIENIA SPORTOWE dla Antoniny Sobczyńskiej za szczególne osiągnięcia w tańcu i dla Natalii Kot za wszechstronne osiągnięcia sportowe, w tańcu salsa, a także w piłce nożnej.Po tak ogromnych emocjach atmosferę podgrzał jeszcze bardziej zespół „Kolibeer” dając popis wokalno - instrumentalnych lubianych piosenek i wszyscy razem rozśpiewaliśmy się, aby móc przywitać głośnymi okrzykami Gwiazdę wieczoru „Miłego Pana”.Lubiany artysta porwał publiczność swoją energią scenicznym i dał prawdziwy popis wokalny, ku uciesze widowni rozdawał płyty i autografy.Podziękowania za pomoc w organizacji tego wydarzenia należą się również wszystkim jednostkom OSP w gminie Gowarczów, sponsorom, realizatorom i obsłudze.
Utworzono: 17.08.2022