2020 "Spotkanie z kulturą regionu" Etnopolska 2020

Z początkiem czerwca w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej rozpoczęliśmy realizację projektu "Spotkanie z kulturą regionu" dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska" 2020.

Projekt ma na celu popularyzację tradycji ludowych i bogactwa kulturowego regionu wśród społeczności gminnej oraz promowanie i odkrywanie lokalnych twórców.

W ramach projektu zostaną zrealizowane:

Koncert zespołu ludowego "Bębnowianka" który ma zintegrować grupę i wzmocnić świadomość potrzeby funkcjonowania takiego zespołu w regionie. Wydarzenie ma być też zaproszeniem i zachęceniem gminnej społeczności do włączenia się w szeregi zespołu, ponadto koncert da możliwość zapoznania się z coraz szerszym repertuarem zespołu i pozwoli na wymianę doświadczeń z zespołami ludowymi w regionie.

Warsztaty malarstwa z możliwością wyjazdów plenerowych "Pocztówka z Gowarczowa - kapliczki i budowle" prezentować będzie zabytki i ciekawe obiekty oraz wybrane kapliczki z terenu gminy, które co roku są pięknie przystrajane na wciąż żywą choć już zanikającą tradycję majowych śpiewów i modlitw pod kapliczkami. 

W Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej zostanie zorganizowany I konkurs "Lokalne RękoDZIEŁO" którego celem jest pobudzenie lokalnych twórców do działania oraz promocja w regionie.

Finał projektu "Spotkanie z kulturą regionu" obfitować będzie w wiele ciekawych wydarzeń:

Koncert zespołów ludowych "Od Bębnowa".

Ekspozycja prac "Pocztówka z Gowarczowa - kapliczki i budowle".

Regionalny konkurs rękodzieła artystycznego.

 

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020”

GALERIE