Warsztaty "Kwiaty pamięci"

Utworzono dnia 04.05.2024

 

 

W czwartek 2 maja w GCKiB w artystycznym wydaniu obchodzono nie tylko 20 rocznicę Dnia Flagi ale również 233 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na uczestników czekały warsztaty kreatywne „Kwiaty pamięci”, podczas których wykonywane były symboliczne kwiaty – maki kojarzone z bitwą pod Monte Casino (w tym roku 17 maja przypada 80 rocznica) oraz żonkile, które co roku 19 kwietnia przypominają o powstaniu w gettcie warszawskim. Warsztaty otwierają cykl międzypokoleniowych artystycznych spotkań, które będą organizowane w naszym Centrum Kultury.

Ponadto młodzież ze Świetlicy Środowiskowej przygotowała warsztat robienia przypinek - kotylionów w barwach narodowych a na chętnych czekały szachy i warcaby zachęcając do korzystania z kącika gier znajdującego się przed GCKiB. Przechodnie i uczestnicy obdarowywani byli też chorągiewkami. Spotkaniu towarzyszyła też okolicznościowa prezentacja i ciekawe rozmowy.

Warsztat przygotowała p. Małgorzata Żurawska ze wsparciem p. Edyty Jędruszyńskiej. Gości witała p. dyrektor Elwira Sibiga-Gärtner.

Utworzono: 04.05.2024