Gowarczowska młodzież poznaje region.

Utworzono dnia 14.11.2023

Kilkunastoosobowa grupa młodzieży z gowarczowskiej Świetlicy Środowiskowej wraz z instruktorką Teresą Bobą oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Gowarczowie Elwirą Sibiga-Gärtner zwiedzili 13 listopada fabrykę bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Uczestnicy mieli możliwość zapoznać się z procesem produkcji szklanych ozdób choinkowych na wszystkich etapach produkcji od wydmuchiwania przez posrebrzanie, malowanie oraz kunsztowne ręcznie zdobienie bombek. Każdy z uczestników ochoczo wziął udział w warsztacie dekorowania bombek a ich małe szklane dzieła zawisną na ich choinkach już za kilka tygodni. Nie zabrakło też chętnych na zakup gotowych wyrobów produkowanych z piotrkowskim zakładzie.

Niemal zimowa aura nie przeszkodziła w spacerze po centralnej części Piotrkowa pozwalając odkryć część najciekawszych zabytków dawnej zabudowy miejskiej, bogatej architektura sakralnej, fragmentów murów obronnych czy przestrzeni w których kręcono kadry filmów, które przeszły już do klasyki polskiej kinematografii. Młodzież miała też za zadanie skorzystać z analogowej mapki by wyznaczyć trasę spaceru.

Na co dzień młodzież uczęszczająca do świetlicy m.in. rozwija swoje zdolności manualne tworząc piękne prace plastyczne, które będzie można podziwiać podczas zbliżającej się wystawy. Wystawa dostępna będzie na ternie budynku SP przy ul. Szkolnej w pierwszej połowie grudnia. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Utworzono: 15.11.2023